Тел. +38 (095) 271 21 11 ; +38 (067) 524 59 49;

Усім власникам РРО! Нові форми фіскальних чеків! Часу до 1 жовтня 2021 р. !

До 1 жовтня 2021 р. фіскальні чеки мають відповідати новій формі, згідно наказу Міністерства фінансів N 329. 

Головне, що потрібно зробити власникам РРО.
Якщо вас ще не повідомили про дані зміни у законодавстві, вам необхідно звернутися до своїх центрів сервісного обслуговування!

Конкретно нашим клієнтам ТОВ “БУГ” м. Умань зателефонувати, або завітати до нашого офісу. Вам нададуть вичерпну інформацію та допоможуть у налаштуванні ваших РРО.
Нажаль власники РРО не у змозі самостійно внести зміни до оформлення фіскальних чеків згідно вимог КАБМІНу. Дані зміни можуть бути внесені ТІЛЬКИ виробником касового апарату, шляхом зміни програмного забезпечення РРО. 

Приклади вигляду нової форми чеків:

приклад чеку

Вимоги оформлення чеків:

ЧЕК НА ТОВАРИ ЧИ ПОСЛУГИ

ЧЕК НА ТОВАРИ ЧИ ПОСЛУГИ

ФІСКАЛЬНИЙ КАСОВИЙ ЧЕК ВИДАЧІ КОШТІВ

ФІСКАЛЬНИЙ КАСОВИЙ ЧЕК ВИДАЧІ КОШТІВ

ЧЕК ЗА ОПЕРАЦІЄЮ З ТОРГІВЛІ ВАЛЮТНИМИ ЦІННОСТЯМИ

ЧЕК ЗА ОПЕРАЦІЄЮ З ТОРГІВЛІ ВАЛЮТНИМИ ЦІННОСТЯМИ

 

 

 

 

 

Детальний розбір польотів:

У зв’язку зі стартом можливості застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) з 1 серпня цього року Мінфін вирішив змінити форми фіскальних звітних чеків, зробивши їх більш інформативними (кількість інформації в чеках помітно збільшилася). Відповідні зміни передбачено наказом № 306*. Але є в цьому документі й «ложка меду»: на впровадження деяких нововведень дано час до 1 серпня 2021 року.

Наказ Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 № 13» від 18.06.2020 р. № 306.

Розпочнемо з того, що наказ № 306 вносить зміни до Положення № 13**. Відповідно він поширюється на суб’єктів підприємництва (які потрапляють у сферу дії Закону про РРО) при здійсненні ними розрахунків і видачі розрахункових документів для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі (якщо такі операції виконуються не в касах банків); здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; приймання комерційними агентами банків і небанківськими фінансовими установами готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС***.

** Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13.

*** За винятком ПТКС, які дозволяють користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Наказ № 306: у чому суть змін? Головні нововведення цього документа були анонсовані таким чином:

1) удосконалено форму та зміст розрахункових документів, що формуються РРО та/або ПРРО;

Розрахунковий документ тепер — це документ установленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО, QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на надані такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

2) затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;

3) забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.

Давайте додамо трохи подробиць.

1. Серед документів, форму яких буде змінено з 1 серпня (але не раніше дати опублікування наказу № 306):

а) фіскальний касовий чек на товари (послуги) (форма № ФКЧ-1, додаток 1 до Положення № 13). Обов’язкові реквізити такого чека та правила його складання знайдете в розд. II Положення;

б) фіскальний касовий чек видачі коштів (форма № ФКЧ-2, додаток 2 до Положення № 13). Його обов’язкові реквізити та правила складання, у свою чергу, перелічені в розд. III Положення;

в) фіскальний касовий чек за операціями з приймання готівки для подальшого її переказу через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) (форма № ФКЧ-3, додаток 5 до Положення № 13). Обов’язкові реквізити такого чека й особливості його складання викладено в розд. VI Положення.

Усі перелічені документи не обов’язково мають бути надруковані: на рівних правах із паперовою з 1 серпня може існувати електронна форма документа, створена ПРРО.

Нагадаємо: у разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення такий документ не прийматиметься як розрахунковий. А кількість реквізитів зазначених чеків помітно збільшилася img 1.

Але що тут важливо врахувати? Згідно з п. 3 наказу вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: (1) створення електронних розрахункових документів; (2) відображення (а) найменування суб’єкта господарювання; (б) цифрового значення штрихового коду товару; (в) заокруглення суми до сплати; (г) зазначення валюти операції; (д) найменування платіжної системи; (е) QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які:

1) перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 р.;

2не перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 р.

Але в другому випадку не дотримуватися таких вимог дозволено протягом року — до 01.08.2021 р.

До 01.08.2021 р. РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 р., за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до ст. 12 Закону про РРО з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів відповідно до наказу № 306.

Але зверніть увагу: інші реквізити фіскальних касових чеків, зазначені наказом № 306 як обов’язкові, повинні зазначатися в таких чеках уже з 1 серпня цього року.

2. Новий документ, про який ішлося в анонсі img 2 наказу № 306, — це фіскальний касовий чек за операцією з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів (форма № ФКЧ-4, додаток 6 до Положення № 13). Він являє собою розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) РРО при проведенні операції з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів. Його обов’язкові реквізити — у розд. VII Положення № 13 (ср. 025069200). При цьому правила платіжних систем та/або внутрішньобанківські правила можуть передбачати й інші додаткові реквізити документів за операціями з використанням електронних платіжних засобів.

ДПСУ вже оновила форми електронних документів для робіт із ПРРО. Вони додані в Єдине вікно подання електронної звітності (версія 1.28.13.0).

3. Що стосується можливості зазначення штрихкодів товарів, то цифрове значення штрихового коду товару зазначається в чеку у випадках, передбачених чинним законодавством, а в разі, якщо це не передбачено, — за бажанням платника. Для цього в чеках за формами № ФКЧ-1 і № ФКЧ-2 слугують рядки 8, а у формі № ФКЧ-3 — рядок 11.

Але обов’язковим зазначення штрихового коду товару в чеку буде тільки з 1 серпня 2021 року, та і то тільки для тих РРО, які введені в експлуатацію з 1 серпня цього року.

Обов’язкові реквізити ФКЧ. Те, про що так багато вже було сказано вище, пропонуємо побачити на власні очі. При цьому розглянемо обов’язкові реквізити змінених з 1 серпня форм № ФКЧ-1 і № ФКЧ‑2. Нові реквізити ми виділили напівжирним шрифтом, а ті з них, на «впровадження» яких відведено рік, — напівжирним курсивом.

Фіскальні касові чеки на товари (послуги) та видачу коштів

Завантажити наказ МІНФІНу №329

Будемо раді почути ваші думки

Залиште відповідь

Select your currency
ukUkrainian
ТОВ "БУГ"
Logo
Порівняйте предмети
  • Всього (0)
Порівняйте
0
Магазинний візок